Chrzest Święty

Formalności związane z Sakramentem Chrztu Świętego.

Zgłoszenie może dokonać tylko i wyłącznie Rodzic dziecka, będący naszym parafianinem (z innej parafii wymagane jest zezwolenie od księdza z parafii zgłaszającego). Należy przedstawić do wglądu Akt Urodzenia dziecka. Należy uczestniczyć w nauce przedchrzcielnej dla Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych. Chrzestni spoza parafii powinni posiadać zaświadczenie ze swojej parafii zamieszkania, że mogą pełnić funkcję Rodziców Chrzestnych (zaświadczenie o praktykowaniu wiary).