Pierwsza Komunia 2020

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych i drogie Dzieci !

Trwający stan epidemii jest nadzwyczajny i wymaga od nas wszystkich roztropnego podejścia i cierpliwości.

Z ostatnich komunikatów władz i ekspertów, wynika, że nie będzie możliwe bezpieczne przeprowadzenie uroczystości Pierwszej Komunii w pierwotnym terminie. Nie ma informacji dotyczących daty przywrócenia edukacji szkolnej oraz dalszego przebiegu epidemii. W związku z powyższym, w odpowiedzi na liczne prośby, informujemy, że planujemy przełożenie uroczystości na sobotę 19 września. Nie wiemy jakie ograniczenia liczbowe będą wtedy obowiązywały – prawdopodobnie uroczystość trzeba będzie przeprowadzić w kilku grupach – jednocześnie musimy być świadomi, że i ten termin nie jest całkowicie pewny, ponieważ jest uzależniony od sytuacji epidemiologicznej we wrześniu. Rozważamy także inne możliwości np. indywidualne dla zainteresowanej rodziny przyjęcie I Komunii w dzień powszedni czerwca podczas Mszy o godz.18. (informacje u ks. Błażeja). Bieżące informacje odnośnie Pierwszej Komunii będą umieszczane w odpowiedniej zakładce na naszej stronie internetowej.

Prosimy, aby ten czas wykorzystać na domowe przygotowanie do uroczystości poprzez świadectwo wiary Rodziców, rodzinną modlitwę, udział w transmisji niedzielnej Mszy św., naukę modlitw, formuły spowiedzi i pracę z naszym podręcznikiem do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św.

P.S. Pani krawcowa prosi Rodziców, którzy zamówili, a nieodebrali - o jak najszybszy odbiór strojów komunijnych, do 15 maja (potem zakład będzie zamknięty- ul.Partyzantów 13C Gdańsk Wrzeszcz tel.kom. 601-639-039  www.krimar-bis.pl).

140 0.20704793930054