UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

22 listopada 2020

1. Pamiętajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa sanitarnego (zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk oraz zachowaniu bezpiecznej odległości). W naszej świątyni mogą jednocześnie przebywać 32 osoby.
  2. Przypominamy o dyspensie udzielonej wszystkim katolikom archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie przez Ks. Biskupa Jacka Jezierskiego od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Jest ona ważna aż do odwołania.
  3. Każda Msza święta w niedzielę i dni powszednie z naszej świątyni jest transmitowana na żywo na internetowej stronie parafialnej - http://www.chrystuskrol.diecezja.gda.pl/transmisja-video
  4. Przypominamy również o możliwości przyjmowania Komunii św. na rękę, którą należy spożyć bezpośrednio przy Kapłanie. Dla bezpieczeństwa przyjmijmy zasadę, że przed ołtarzem głównym Wierni będą przyjmować Komunię św. do ust, a przy ołtarzu bocznym - na rękę.
  5. Przy ołtarzu św. Rodziny znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat – „Słowo życia”, by następnie rozważać go przez cały dzień jako drogowskaz.
  6. Zapraszamy na poranny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP (przed Mszą Świętą o godz. 7.00) oraz Różaniec (po porannej Mszy św. - z wyjątkiem niedzieli).
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę i czwartek od godz. 17.00. W piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z oddaniem czci relikwiom św. s. Faustyny, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Adorację Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.00.
  8. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny (w łączności z Mszą św. wieczorną).
  9. Dziś obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla! Dla dzieci, które przyszły w koronach przygotowaliśmy nagrodę berło - niespodziankę. Dzisiejsza uroczystość jest również świętem patronalnym Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz Akcji Katolickiej. To również dzień naszego odpustu parafialnego. Na zakończenie Mszy św. ponawiamy „Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”, do czego przygotowywaliśmy się w czasie poprzedzającej uroczystość nowenny. Suma odpustowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego o godz. 12.30. Dziś można zyskać odpust zupełny za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego: O Jezu Najsłodszy Odkupicielu. Zachęcamy również do odwiedzenia w ciągu dnia naszej świątyni i zyskania łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  10. Przy ołtarzu poświęconemu Miłosierdziu Bożemu wypisaliśmy imiona zmarłych w minionym roku Parafian. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. Przypominamy także, że w tym roku przez cały listopad raz dziennie można zyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Zwykłe warunki uzyskania odpustu zupełnego to: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego i modlitewne odwiedzenie cmentarza.
  11. Dziś święcimy opłatki, które będzie można otrzymać w biurze parafialnym i przy wyjściu z kościoła. Złożone przy tej okazji ofiary, tego roku przeznaczamy na spłatę zobowiązań remontowych Parafii. Od dziś również można nabyć świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Mała świeca – 6 zł, duża – 16 zł. Dochód ze świec Caritas Archidiecezji Gdańskiej przeznacza na kolonie, rehabilitację i stypendia dla dzieci.
  12. Za tydzień rozpoczynamy czas Adwentu – jest to okres radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Wejdziemy również w nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. W sobotę wieczorną Mszę św. poprzedzi obrzęd światła - zapalimy pierwszą adwentową święcę - prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Spowiedź święta i trwanie w łasce uświęcającej, udział w roratach, które będą odprawiane o godz. 6:30 rano i częsta Komunia święta, najlepiej przygotują nas do duchowego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy również na uroczyste Nieszpory I Niedzieli Adwentu, które będą sprawowane w najbliższą sobotę o  godz.  19.30 w Archikatedrze Oliwskiej.
  13. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Imieniny, Urodziny, Jubileusze, Rocznice składamy nasze najserdeczniejsze życzenia oraz powierzamy opiece świętych Patronów.
  14. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej - w sposób szczególny nowego numeru „Gościa niedzielnego” oraz naszego parafialnego biuletynu.
  15. W tym tygodniu zakończyliśmy remont ostatniej części elewacji budynku naszego kościoła – zapraszamy do obejrzenia odnowionych ścian bocznych. Z serca dziękujemy za wszelkie modlitwy i ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii zarówno tutaj w kościele, jak i na konto bankowe.
  16. Zapraszamy również na naszą stronę internetową - www.chrystuskrol.diecezja.gda.pl, gdzie te wszystkie informacje możemy odnaleźć.
  17. Wnikając w klimat tych szczególnych dni pamięci o tych, którzy od nas odeszli, pomódlmy się zmarłych Duszpasterzy, Siostry zakonne, Dobrodziejów, Parafian, zmarłych w minionym tygodniu:

+ Andrzej Raczyński

+ Zofia Moskal, l. 84

+ Krystyna Lubińska l. 90

+ Józef Schwaba l. 70

+ Zenon Nowicki l. 70

[polecanych w tej Mszy św. NN], a także zmarłych z naszych Rodzin. Wieczny odpoczynek...

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim dobrego i udanego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

» Archiwum | Pobierz jako PDF