Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020

1. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami państwowymi na czas epidemii od 17 maja w kościele może przebywać jednocześnie 48 osób. Zapraszamy do skorzystania z sakramentów w naszej świątyni. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznej odległości w ławkach i przy podchodzeniu do Komunii św., a także o obowiązku zakrywania ust i nosa w kościele, który dotyczy wszystkich z wyjątkiem celebransa.
  2. W naszej świątyni Eucharystie sprawowane są codziennie według normalnego grafiku, o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. przez telefon, e-mail (chrystuskrol1932@gmail.com) bądź w biurze parafialnym. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania podczas każdej Mszy św. Każda Msza święta w niedzielę i dni powszednie z naszej świątyni jest transmitowana na żywo na internetowej stronie parafialnej - http://www.chrystuskrol.diecezja.gda.pl/transmisja-video
  3. Przypominamy, że na dni, w które obowiązuje obecność na Mszy św. Metropolita Gdański udzielił dyspensy. Obowiązuje aż do odwołania.
  4. Pamiętajmy również o możliwości przyjęcia Komunii św. duchowo. Okres spowiedzi wielkanocnej trwa do 7 czerwca. W niedzielę po Mszach Św. o godz. 9.30 i 11.00 przez 20 minut Kapłan będzie w kościele udzielał Komunii św. Osobom, które w czasie Eucharystii pozostały w domach i korzystają z dyspensy oraz transmisji Mszy św. za pomocą środków masowego przekazu. Prosimy o wzajemną pomoc sąsiedzką zwłaszcza dla osób starszych.
  5. Kościół w tygodniu jest otwarty w godzinach w godz. 6.40 – 18.00 - zapraszamy na indywidualną modlitwę. Zapraszamy również na poranny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP (przed Mszą Świętą o godz. 7.00) oraz Różaniec (po porannej Mszy św. - z wyjątkiem niedzieli).
  6. Przy ołtarzu św. Rodziny znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat – „Słowo życia”, by następnie rozważać go przez cały dzień jako drogowskaz.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę i czwartek od godz. 17.00. W piątek o godz. 15.00 Msza św., Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 18.00. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny (w łączności z Mszą św. wieczorną).
  8. Przeżywamy miesiąc maj poświęcony Maryi. Zapraszamy na tradycyjne „Majówki”, które odprawiamy codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy również do odmawiania w domach o godz. 20:30 Różańca w intencji ustania pandemii.
  9. W piątek (w łączności z wieczorną Mszą świętą) rozpoczęliśmy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. W najbliższą sobotę o godz. 20:00 rozpocznie się w kościołach stacyjnych czuwanie, następnie ok. 23.00 każdy z uczestników czuwania przejdzie indywidualnie (bez procesji) do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, gdzie o północy będzie sprawowana Eucharystia. W naszej świątyni będą się modlić Wspólnoty charyzmatyczne. Informacja o kościołach stacyjnych podana jest w kruchcie kościoła.
  10. W liturgii Kościoła: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, w środę wspomnienie św. Pawła VI, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, w sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra, a w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych matkach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zapraszamy jak co dzień na nabożeństwo majowe, podczas którego przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze matki - za ich dobre serca i ręce - będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  11. Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Imieniny, Urodziny, Jubileusze, Rocznice składamy nasze najserdeczniejsze życzenia oraz powierzamy opiece świętych Patronów.
  12. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie, kiedy brakuje Wiernych w kościele wspierają finansowo naszą parafię. Bóg zapłać za okazane serce i ofiary na kościół przelane na konto czy złożone w kancelarii. W najbliższą sobotę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Dobrodziejów parafii. Serdecznie dziękujemy Wszystkim za pomoc i życzliwość.
  13. Naszym zwyczajem na zakończenie niedzielnej Eucharystii pomódlmy się zmarłych Duszpasterzy, Siostry zakonne, Dobrodziejów, Parafian, zmarłych w minionym tygodniu:

+ Arkadiusz Szemborski l.60

+ Krzysztof Kolerski l.72

+ Alfons Drobnik l.97

+ Jadwiga Haas l.89

[polecanych w tej Mszy św. NN], a także zmarłych z naszych Rodzin. Wieczny odpoczynek...

Na przeżywanie Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego przyjmijmy z wiarą Boże błogosławieństwo. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

» Archiwum | Pobierz jako PDF