XVIII Niedziela Zwykła

2 sierpnia 2020

1. Mimo zdjętych obostrzeń, prosimy o dalszą rozwagę i stosowanie zasad bezpieczeństwa podczas udziału w Mszach św. i nabożeństwach (bezpieczna odległość, zakrywanie ust i nosa). Przypominamy o możliwość przyjmowania Komunii św. na rękę. Każda Msza święta w niedzielę i dni powszednie z naszej świątyni jest transmitowana na żywo na internetowej stronie parafialnej - http://www.chrystuskrol.diecezja.gda.pl/transmisja-video
  2. Zapraszamy na poranny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP (przed Mszą Świętą o godz. 7.00) oraz Różaniec (po porannej Mszy św. - z wyjątkiem niedzieli).
  3. Przy ołtarzu św. Rodziny znajduje się dzban zawierający krótkie fragmenty z Pisma Świętego. Każdy może wybrać losowo cytat – „Słowo życia”, by następnie rozważać go przez cały dzień jako drogowskaz.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę i czwartek od godz. 17.00. Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy umieszczona jest skrzynka i kartki na których można wypisać prośby i dziękczynienia – będziemy je odczytywać oraz modlić się w wymienionych intencjach w środy w czasie Nowenny (w łączności z Mszą św. wieczorną).
  5. Przez czas wakacji (w miesiącu lipcu i sierpniu) Msze św. w dni powszednie celebrowane są o godz. 7.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi przed Mszą św. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza św. o godz. 18.00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.
  6. Dziękujemy Ojcu Andrzejowi – Dominikaninowi pochodzącemu z naszej Parafii - za wygłoszone dziś Słowo Boże.
  7. W sobotę rozpoczął się sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas z zachętą, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość, a także modlitwa, za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.
  8. Dziś można uzyskać odpust Porcjunkuli, związany z Matką Bożą Anielską. Odpust uzyskuje wierny, który przy spełnieniu zwykłych warunków pobożnie odmówi Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i nawiedzi katedrę, bazylikę mniejszą lub kościół parafialny.
  9. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na codzienne Msze święte. Tyle otrzymujemy darów od Pana Boga, za które należałoby podziękować i spraw, które należałoby Jemu polecić. W tym tygodniu modlić się będziemy we wtorek za wstawiennictwem św. Jana Marii Vianneya, w czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego, a w sobotę  wspominamy św. Dominika – jest to również dzień odpustu u o. Dominikanów.

10.Wszystkim, którzy w najbliższym czasie będą obchodzili swoje Imieniny, Urodziny, Jubileusze, Rocznice składamy nasze najserdeczniejsze życzenia oraz powierzamy opiece świętych Patronów.

11.Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Informacje na temat rekrutacji i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium (www.gsd.gda.pl).

12.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię, wszystkim naszym Dobrodziejom. W czasie poświęcenia pojazdów zebraliśmy ofiary, które zostały przekazane na dzieło „Miva Polska” wspierające Misjonarzy w zakupie potrzebnych środków transportu. W imieniu polskich Misjonarzy serdecznie dziękujemy.

13.Zapraszamy  również na naszą stronę internetową - www.chrystuskrol.diecezja.gda.pl, gdzie te wszystkie informacje możemy odnaleźć.

14.Naszym zwyczajem na zakończenie niedzielnej Eucharystii pomódlmy się zmarłych Duszpasterzy, Siostry zakonne, Dobrodziejów, Parafian, [polecanych w tej Mszy św. NN], zmarłych z naszych Rodzin, a także zmarłych w czasie Powstania Warszawskiego (1 sierpnia w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego). Wieczny odpoczynek...

Dziękując za wspólną modlitwę, pozdrawiamy serdecznie Parafian i witamy Gości, którzy w czasie swego letniego odpoczynku na Wybrzeżu Gdańskim, nie tylko odwiedzają naszą świątynię, ale też modlą się razem z nami. Życzymy radosnej niedzieli i błogosławionych dni rozpoczynającego się tygodnia oraz wsparcia naszego Opiekuna – Błogosławionego Księdza Franciszka Rogaczewskiego. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

» Archiwum | Pobierz jako PDF