Duszpasterze - obecnie pracujący

  • chrystuskrol1932@gmail.com

    Ks. dr Bartłomiej Stark

    proboszcz - od 12 sierpnia 2012 r.

    Alleluja:)

    - Duszpasterstwo Szafarzy nadzwyczajnych Komunii Św.;
    - Duszpasterstwo Semper Fidelis;
    - Opiekun Parafialnego Zespołu "Caritas";
    - Duszpasterstwo katechetów naszej parafii i uczących na terenie parafii;
    - Duszpasterstwo Kolejarzy i Energetyków;
    - Duszpasterstwo osób chorych i starszych;
    - Duszpasterstwo Sakramentalne dorosłych;

    Data święceń: 21 czerwca 2003 r.

    Imieniny: 24 sierpnia

    Parafia rodzinna: Niepokalanego Poczęcia NMP Gowidlino

    Inne funkcje


    od 27.11.2015
    Archidiecezjalny Duszpasterz Leśników i Myśliwych
    od 08.01.2014
    Sekretarz Kancelarii Arcybiskupa Metropolity i Biskupa Pomocniczego AG
    od 21.12.2012
    Kapituła kolegiacka gdańska - kanonik honorowy
    od 09.08.2012
    Proboszcz
    od 20.10.2011
    Członek Rady Kapłańskiej nominowany przez Metropolitę Gdańskiego
    od 01.10.2011
    Wykładowca GSD

    Poprzednie placówki


    28.06.2003 - 01.07.2011
    Parafia pw. Ducha Świętego i św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Gdyni

  • chrystuskrol1932@gmail.com

    Ks. mgr lic. Mariusz Kotłowski

    wikariusz - od 1 lipca 2020 r.

    "Jam jest Pan, twój Bóg, pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz" Iz 48,17

    - Duszpasterz Służby Liturgicznej;
    - Opieka duchowa nad "Scholą Królewską" ;
    - Opieka duchowa nad chórem parafialnym "Cecylia";
    - Opieka duchowa nad Wspólnotą Eucharystyczną (adoracja Najśw. Sakramentu);
    - Domowy Kościół (1 krąg);
    - Przygotowanie do I Komunii św.;
    - Katechezy przed Sakramentem Chrztu Świętego;
    - Katecheza w SP 58;
    - Katechezy dla dzieci;
    - Przewodniczenie Mszy św. z udziałem dzieci, w niedzielę o godz. 11.00;
    - Dyżury w Biurze Parafialnym;
    - Przygotowanie komentarza do Ewangelii;
    - Dbałość o aktualność gablot informacyjnych w przedsionku kościoła;

    Data ur.: 12 października 1986 r.

    Data święceń: 19 maja 2012 r.

    Imieniny: 19 stycznia

    Parafia rodzinna: św. Mateusza Apostoła w Górze

    Inne funkcje


    od 16 października 2017r.
    Moderator Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej

    Poprzednie placówki


    2012-2015
    św. Antoniego Padewskiego w Redzie
    2015-2020
    św. Antoniego Padewskiego w Gdańsku - Brzeźnie

  • chrystuskrol1932@gmail.com

    Ks. mgr Jakub Wojewódka

    wikariusz - od 1 lipca 2021 r.

    "Gdyby Prawo Twoje nie było moją rozkoszą, byłbym już zginął w nędzy mojej… ponieważ tylko Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa" (Ps 119, 92; Rz 13, 10)

    - Odpowiedzialny za działanie Kancelarii Parafialnej;
    - Koordynator parafialny Synodu o Synodalności;
    - Opiekun parafialnego Facebooka;
    - Opiekun duchowy Wspólnoty Żywego Różańca;
    - Opiekun Wspólnoty bł. ks. Franciszka Rogaczewskiego (Słowo Boże);
    - Opiekun duchowy Wspólnoty Miłosierdzia (Wieczory Miłosierdzia, Nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia);
    - Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania;
    - Przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa;
    - Duszpasterz Kręgu Domowego;
    - Katecheza w SP58;
    - Katecheza w I LO-Feniks;
    - Katechezy dla dorosłych (Adwentowe, Wielkopostne, o Eucharystii);

    Data ur.: 27 czerwca 1996 r.

    Data święceń: 15 maja 2021 r.

    Imieniny: 6 maja

    Parafia rodzinna: Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie


Duszpasterze - pracujący w latach ubiegłych

  • Ks. mgr lic. Łukasz Zakrzewski

    wikariusz od 1 lipca 2017 r.  do 24 sierpnia 2021 r.

    "Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną" J 10,27

    Data ur.: 17 maja 1990 r.

    Data święceń: 20 maja 2017 r.

    Imieniny: 18 października

    Parafia rodzinna: św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku


  • Ks. mgr lic. Błażej Kwiatkowski

    wikariusz od 1 grudnia 2015 r.  do 30 czerwca 2020 r.

    Z Maryją, przez Chrystusa, w Duchu Świętym, do Boga Ojca!

    Data ur.: 21 grudnia 1983 r.

    Data święceń: 24 maja 2014 r.

    Imieniny: 3 lutego

    Parafia rodzinna: św. Maksymiliana Kolbe w Gdańsku


  • Ks. kan. Grzegorz Kreft

    wikariusz od 1 września 2012 r.  do 10 lutego 2017 r.

    wierzę i już:)

    Data święceń: 22 czerwca 1996 r.

    Imieniny: 12 marca

    Parafia rodzinna: NMP Królowej Różańca Św. Gdańsk Przymorze


  • Ks. Robert Jahns

    wikariusz od 1 lipca 2013 r.  do 28 listopada 2015 r.

    Data święceń: 13 czerwca 2009 r.


  • Ks. Mariusz Dziarmaga

    wikariusz od 28 czerwca 1996 r.  do 28 czerwca 2006 r.

    Data święceń: 22 czerwca 1996 r.


  • Ks. proboszcz Piotr Żynda

    proboszcz od 1 września 2009 r.  do 1 maja 2012 r.


  • Ks. Marcin Dera

    wikariusz od 1 lipca 2008 r.  do 30 czerwca 2012 r.

    Data święceń: 21 czerwca 2003 r.


  • Ks. Bartosz Nowak

    wikary od 1 listopada 2016 r.  do 30 czerwca 2017 r.

    Sport, sport, sport, Bawaria

    Data święceń: 13 czerwca 2009 r.

    Parafia rodzinna: MB Nieustającej Pomocy Gdańsk Brętowo


Duszpasterze - pochodzący z parafii

  • Ks. Łukasz Grelewicz


  • Ks. Marek Czyżewski

    Data święceń: 22 czerwca 1996 r.


  • Ks. Marek Borowski SAC

    Data święceń: 8 maja 1993 r.


  • Ks. Tomasz Borowski SAC

    Data święceń: 6 maja 1995 r.


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
141 0.077346086502075