18 maja 2019

XII Festiwal Piosenki Religijnej

Kmiecin 18.05.2019r.

Już po raz trzeci Schola Królewska uczestniczyła 18 maja w przeglądzie piosenki religijnej, który skończył się wyłonieniem najlepszych solistów i zespołów (Schola Królewska zajęła III miejsce). Pomimo trudnego terminu festiwalu ze względu na liczne I komunie a w naszym przypadku święcenia kapłańskie w katedrze oliwskiej, uczestnicy dopisali i okazało się, że przybyło aż 24 zespołów dziecięcych. Widać, że festiwal cieszy się z roku na rok większą popularnością. Nawet kapryśna pogoda nie ostudziła ciepłej atmosfery, w którą weszliśmy spokojnie przygotowując się do występu. Ciepły posiłek oraz zadaszona jadłodajnia na świeżym powietrzu zregenerowały nasze siły po podróży. Różnorodność zespołów, aranżacji piosenek było bogactwem dla wszystkich uczestników. Wymiana doświadczeń, kontaktów z muzykami to również cenne przeżycia i szansa na rozwój. Najciekawszym momentem festiwalu było wspólne śpiewanie w czasie oczekiwania na werdykt jury. Doświadczenie muzycznego uwielbienia Boga wznosiło naszą modlitwę i pocieszało dusze. Jesteśmy przekonani, że te łaski wypłynęły z najpiękniejszej modlitwy kościoła jaką jest Eucharystia, która rozpoczęła XII Festiwal Piosenki Religijnej. Jesteśmy wdzięczni organizatorom a zwłaszcza ks. Proboszczowi Józefowi Kożuchowskiemu za zaproszenie i wysiłek włożony w organizację festiwalu. Bóg zapłać.